Talán nem sokan gondolnánk, hogy az óceán feneke tényleg igazi kincseket rejt. Környezettudatos értelemben is. Ugyanis a tenger mélyén található hulladékból gyönyörű tárgyakat lehet létrehozni. Egy innovatív angol-japán dizájn stúdió, a Studio Swine nemrégiben bemutatta legújabb újrahasznosított kollekcióját, a Gyrecraftot.
Csendes-óceán északi áramlat
Tengeri műanyag, zöld kagylóhéj, sárgaréz, kötél, bilincs felhasználásával
A stúdió designerei a gyönyörű és egyedi szobrok megalkotásához óceáni tartályokban felgyülemlett hulladékot alkalmaztak. A Gyrecraft öt szoborból álló kollekció, melyek mindegyikéhez az öt legnagyobb óceáni áramlat törmelékeit használták fel. Bár mindegyik szobor más-más technikával készült, a legfontosabb dolog közös bennük, és ez az újrahasznosított tengeri műanyag.
Dél-atlanti áramlat
Tengeri műanyag, aranyozott acél, réz, kötél, homokfúvott üveg felhasználásával
Sokszor a tengeri áramlatok egészen apró darabokra törik a műanyagokat, amiket nagyon nehéz újrahasznosítani. A Studio Swine egy finom háló segítségével amennyit csak tudott betakarított, majd ezután a Solar Extruder nevű gép segítségével keltették ismét életre a műanyagot. A Solar Extruder egy napenergiával működő gép, amely a törmelékeket megolvasztja, majd kisajtolja az ebből keletkező új anyagot.
Észak-atlanti áramlat
Tengeri műanyag, újrahasznosított mahagóni fa, kötél, sárgaréz felhasználásával
Igyekeztek úgy megalkotni ezeket a műanyag kincseket, hogy egy már ismert és értékes anyagra emlékeztessenek. Van, amelyik a teknős páncéljára, és van, amelyik a kagyló héjára hasonlít.
Csendes-óceán déli áramlat
Tengeri műanyag, újrahasznosított keményfa, aranyozott acél, réz, kötél felhasználásával
A Studio Swine-nak nem a luxus szobor kollekció az első kísérlete a nemkívánatos anyagok újrahasznosítására. A kreatív cég már tengeri műanyagból bútorokat, műanyag flakonokból lámpát hozott létre, de emberi hajból szemüvegkeretet is készített.
Indiai-óceáni áramlat
Tengeri műanyag, gyöngyház, alumínium, acél, réz, kötél felhasználásával
Kíváncsian várjuk, milyen újrahasznosított termék lesz a stúdió következő nagy dobása!
Képek forrása: studioswine