Mods, az újrahasznosítható lábbeli, melynek egyes részei külön-külön cserélhetőek és újrahasznosíthatóak. Kevesebb szemét halmozódik fel és az újrahasznosítás végre a cipők esetében is értelmet nyer.
A termék ötletét az adta, hogy az amerikaiak rengeteg cipőt selejteznek ki egy év során, szám szerint minimum 300 millió párt. A legtöbb kidobott áru a hulladéklerakókban végzi, ahol legalább 30-40 évre van ahhoz szükség, mire a darabok lebomlanak. Kevesen viszik cipészhez a hibás árukat, és kevesen gondolnak az adományozás lehetőségére. A legjobb megoldás, hogyha a cipőket hosszabb életűre tervezik, ezzel rengeteg hulladéktól szabadulna meg a Föld.
A Virginia Tech egy végző hallgatója, Quang Pham egy olyan cipőt tervezett, mely 2016-ban elnyerte a legjobb diák projektnek járó címet a Bölcsőtől bölcsőig díjátadón, ahol a körforgásos gazdaságról szóló gálán dizájn kategóriájában ért el helyezést. Az általa megálmodott lábbeli 5 részből áll, melyek egyenként testre szabhatóak és könnyedén cserélhetőek, ha valami történne velük. A talprész újrahasznosított műanyagját 3D-s nyomtatással készítették el.
A szétszerelhető felépítés azért is jó, mert lehetővé teszi, hogy könnyebben lehessen tisztítani és szükség esetén javítani vagy cserélni az elhasználódott részeket. Ezzel a megoldással kevesebb lesz a kidobott cipő és kevesebb szemét halmozódik fel. A bambusz és a gyapjú komposztálható, a műanyagból megformált részek pedig újrahasznosíthatóak. Az elhasznált részeket a vásárló visszaküldheti a cégnek, akik újrahasznosítás után új lábbeliket alkotnak meg.
A Bölcsőtől bölcsőig verseny, melynek egyik kategóriáját megnyerte Pham, a körkörös gazdaság innovációit és startupjait kívánja megversenyeztetni oly módon, hogy a díjazottak ténylegesen használható megoldások legyenek. Aki a versenyen jó helyezést ér el, garantáltam számíthat további felkérésekre, hiszen a körkörös gazdaságé a jövő.