Megközelítőleg 38 millió darab műanyag hulladékot találtak a tudósok egy lakatlan szigeten, a Csendes-óceán közepén.
A Henderson-sziget, amely az UNESCO Világörökségi Listáján is szerepel, a világ egyik legérintetlenebb pontjai közé tartozik, és mégis, itt hagyta az emberiség a legnagyobb nyomát. A gyönyörű atollon találták a világon a legnagyobb sűrűségű műanyag hordalékot: a szemétrengetegnek 99,8 százaléka volt műanyag.
Az, hogy egy ilyen helyen bukkantak 18 tonna műanyag hulladékra, a szomorú bizonyítéka annak, hogy az emberiség katasztrofális szinten elszennyezte az óceánt, és annak élővilágát. A szigeten kupakokba költözött rákokat is láttak, de a kutatók szemtanúi voltak egy olyan ráknak is, amelyik egy ócska babafejbe kucorodva tengette életét. Ez mind azért veszélyes, mert ez a sok műanyag már régi, törékeny, éles és toxikus. De persze a teknősök és tengeri madarak sincsenek biztonságban.
Az antropogén eredetű szennyezés már a Föld minden pontjára kihatással van tehát, melyet csak szintén alátámasztja az a tény, hogy már a Mariana-árok mélyén is fedeztek fel mérgező kemikáliákat.
Szerencsére egyre többen tesznek a jó ügyért is, például Indonézia a jövőben 1 milliárd dollárt fog arra költeni, hogy csökkentse az óceáni hulladék mennyiségét.