Mint arról már korábban is beszámoltunk, az ECOLIFE Magazin megszervezte Magyarország első well-being-konferenciáját! A szakemberek segítségével összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, melyek azok az elemek, amik feltétlenül szükségesek a munkavállalók számára, hogy jól érezzék magukat.
Az egészséges, boldog munkavállaló elengedhetetlen tagja egy hosszú távon is sikeres vállalkozásnak, a dolgozónak pedig nő a biztonságérzete, kreatívabb, ha jól érzi magát a munkahelyén – fogalmazott több előadó is az ECOLIFE magazin és kiadója által rendezett konferencián.
A well-being nagyrészt odafigyelés és kultúra, nem feltétlenül pénz kérdése – mindezt dr. Palkó Zsolt kiadóvezető, A Well-being – A jövő munkahelye konferencia főszervezője hangsúlyozta 2016. május 5-én, Budapesten, a Kopaszi-gát Öbölház Rendezvényközpontban. Az egész napos előadás-sorozat az ország első konferenciája volt a vállalati jólét, jóllét témakörében. A tizenhat előadó a több mint százharminc fős hallgatóság előtt bemutatta, hogy a jólét ma már nem luxus, hanem az emberiség kollektív érdeke.
A legújabb kutatások szerint a genetika csak húsz százalékban határozza meg, hogyan élünk, nyolcvan százalékban mi határozzuk meg, miként gazdálkodunk egészségünkkel, erőnkkel, milyen életmódot folytatunk – fogalmazott több előadó is. Életünk, közérzetünk, jólétünk alapját a táplálkozás, a mozgás, az alvás határozzák meg. Ahhoz, hogy nap közben kipihenten tudjunk dolgozni, naponta legalább hét–nyolcórai alvásra van szükségünk. Előfordul, hogy valamilyen ok miatt ennyit nem tud pihenni a dolgozó – például a kisgyermekes szülő –, ezért hasznos, ha az irodaépületekben a munkaadó pihenőszobákat („rekreációs” helyiségeket) alakít ki, ahová el lehet vonulni tizenöt-húsz percre.
Szakértők szerint napi négy–ötezer lépésre lenne szükségünk, hogy szervezetünket karbantartsuk, ám sok vezető alig néhány száz lépést tesz meg: autójából pár lépés után már a liftben találja magát, tárgyalópartnereit saját szobájában fogadja. Hasznos az is, ha állva dolgozunk, sőt a futópadra épített laptop lenne az igazi megoldás. Felül kellene bírálni a digitalizációhoz fűződő kapcsolatainkat is, figyelmeztetett az előadó: néha offline üzemmódban kellene élnünk, amikor nem ér el minket az e-mail. Lehetőleg este 6 és reggel 8 között ne levelezzünk, a hálószobából pedig iktassuk ki a mobiltelefont.
Az igazán mozgalmas nap után sora érkeztek hozzánk a levelek, melyek csapatunkat arra ösztönözték, hogy ősszel egy újabb konferenciát szervezzünk!
Köszönjük a szervezést és az izgalmas előadásokat! Remek inspiráció volt a mindennapi munkánkhoz.
A konferencia bővebb beszámolóját júniusi magazinunkban olvashatják!
Fotók: Nagy Z. László